× Strona główna O firmie Oferta Klienci Inspiracje Kontakt

Trendy obowiązujące w kuchni zmieniają się od lat, jednak jak podkreślają projektanci, modna kuchnia to ta, dopasowana do charakteru i  potrzeb domowników. Najnowsze nurty skupiają się więc głównie wokół ergonomiczności i  mobilności, umożliwiając zaprojektowanie przestrzeni wygodnej w codziennym użytkowaniu. Co ważniejsze, trend ten można odnaleźć zarówno w minimalistycznych formach, jak i  klasycznym wydaniu, przez co możliwości aranżacji jest bardzo wiele. Meble kuchenne stanowią podstawę – to do nich dobierane są dodatki czy sprzęty AGD. Ich wybór jest kwestią indywidualną, odwzorowującą osobowość użytkowników.

Mobilne i  ergonomiczne, czyli jakie?

Ergonomiczne i  mobilne meble kuchenne to te, które dopasowują się do potrzeb domowników. Pasują zarówno do warunków fizjonomicznych,  jak i  stylu życia, zapewniając wygodną, codzienną pracę. w końcu kuchnia jest często miejscem spotkań rodzinnych, imprez z przyjaciółmi czy przestrzenią umożliwiającą rozwijanie swoich pasji kulinarnych. Musi być więc dopasowana pod indywidualne preferencje. Jeśli poza wspomnianymi wyżej właściwościami, będzie odznaczać się choć małą cząsteczką gwarantującą „efekt wow” – znakomicie!

Każda, nawet niewielka zmiana jest w stanie zachwycić. Czasem wystarczy więc odrobinę pomyśleć, aby cała przestrzeń zyskała nowy wymiar. Aktualne trendy pokazują, iż najczęściej stosowane są obecnie poziome układy tworzące spójną całość, wyróżniające się długimi frontami. Także pionowe rozwiązania zyskują na wartości, dając ogromne pole do popisu. Wśród nietuzinkowych pomysłów z pewnością króluje obecność lustra, optycznie powiększającego, nawet najbardziej nieustawne pomieszczenie. Jego gładka powierzchnia, idealnie komponuje się z różnymi fakturami, skutecznie rozświetlając ciemne przestrzenie. Lustro stanowi lekkość, nowoczesność, którą lubią głównie minimalistyczne wnętrza.

Środek równie ważny.

Meble kuchenne to nie tylko estetyka- tu liczy się przede wszystkim funkcjonalność, o którą warto zadbać już na etapie projektu. Odpowiednio dobrane i  wykorzystane systemy pozwalają na zachowanie porządku, jak i  łatwiejszą pracę podczas chociażby przygotowywania posiłków. Zachowanie właściwej proporcji pomiędzy klasycznymi szafkami a szufladami, umożliwi łatwiejsze przechowywanie produktów i  kuchennych akcesoriów. Dodatkowo, warto pomyśleć o systemach z rolkami i  wygodnych koszach, dzięki którym możliwe jest zagospodarowanie każdego fragmentu pomieszczenia. Omawiając założenia projektowe dobrze również zadbać o właściwą wysokość blatów stanowiącą podstawę rozwoju kulinarnych umiejętności.

Klasyka w zawsze modnym wydaniu.

Niezależnie od wybranego stylu, połączenie neutralnej bieli ze szlachetnością drewna sprawdza się w każdej sytuacji. Zarówno powierzchnie minimalistyczne, jak i  kuchnie w stylu retro kochają ten ponadczasowy, elegancki duet. Biel jest najczęściej kojarzona z czystością, co w przypadku kuchni sprawdza się w 100%. z kolei meble drewniane zdecydowanie ocieplają pomieszczenie, nadając mu stylowości i  harmonii. Nie ma się zatem czemu dziwić, iż połączenie tych dwóch elementów stanowi klucz do perfekcyjnej, współczesnej kuchni, która zachwyca nie tylko domowników, ale i  gości. Takie połączenie można ze sobą dowolnie zestawiać, przez co każdy gust znajdzie swoje rozwiązanie.

Kreatywną, coraz częściej pojawiającą się koncepcją jest zastosowanie odważnych, energetyzujących barw. Kolory takie jak zieleń, fiolet czy czerwień nieustannie przewijają się w katalogach największych producentów. Ich zestawienie z białymi ścianami, podkreślone lakierowaną bądź szklaną powierzchnią z pewnością nie pozostanie obojętne i  idealnie wkomponuje się w nowoczesny wystrój całego mieszkania.

Kuchenny stół i  krzesła.

W niewielkich pomieszczeniach zwykle stanowi mało zauważalny dodatek. Istnieją jednak aranżacje, gdzie to właśnie stół z krzesłami kuchennymi stanowi trzon całego wystroju. Jego wygląd, dopasowany do pozostałych mebli może sprawić, że każda kuchnia będzie jeszcze bardziej funkcjonalna i  praktyczna.

Skontaktuj się z nami
i dopasuj ofertę do swoich potrzeb