× Strona główna O firmie Oferta Klienci Inspiracje Kontakt

Meble na wymiar są coraz częstszą praktyką na całym świecie. Stanowią niejako ukłon w stronę indywidualnych preferencji klienta, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie do jego potrzeb. Takie rozwiązania umożliwiają praktyczne zagospodarowanie, nawet najbardziej nieustawnej przestrzeni. Dodatkowo, koncepcje tworzone na zamówienie, pod względem estetycznym, mają zdecydowanie więcej do zaoferowania. Każdy pomysł ma jednak swoje wady i  zalety, czy to dotyczy także mebli robionych na wymiar?

Rozwiązania personalizowane posiadają wiele pozytywnych aspektów, stanowiących o ich popularności i  sympatii. Mowa tu przede wszystkim o maksymalnej funkcjonalności i  praktyczności, dostosowanej do konkretnego użytkownika – jego upodobań, stylu życia czy warunków fizjonomicznych.  Niezależnie od przeznaczenia danej przestrzeni, wykonanie mebli na zamówienie wiąże się zwykle z opcją wyboru materiału wykonania, stylu, formy czy kolorystyki. To z kolei, umożliwia aranżację całego domu, biura czy gabinetu w spójnej koncepcyjnie i  wizualnie całości. Dodatkowo, jak często okazuje się w praktyce, meble na wymiar są dostępne w atrakcyjnych cenach i  zdecydowanie bardziej trwalsze od tych, zamawianych bezpośrednio w salonach meblowych. Ich cena jednak nie może być zbyt niska, gdyż produkty z najniższej półki nierzadko nie wytrzymują nadmiernej eksploatacji. Kolejny ważny atut tego rodzaju rozwiązań? – Swoboda konfiguracji, mająca kluczowe znaczenie głównie w przestrzeniach pracowniczych. Proste przestawianie mebli dostosowuje dane pomieszczenie do aktualnego przeznaczenia, co w przypadku dynamicznych przedsiębiorstw ułatwia ich funkcjonowanie.

Choć brzmi to groteskowo, jedną z największych wad mebli na zamówienie jest ich szeroka oferta na rynku. Niemalże każdy producent, proponuje swoim odbiorcom taką opcję, jednak nie wszyscy oferują zachowanie właściwych proporcji pomiędzy jakością a ceną. Pomimo, iż rynek nieustannie weryfikuje nieuczciwe firmy, dogrzebanie się do prawdy zwykle zajmuje trochę czasu. Decydując się na takie rozwiązanie warto również wziąć pod uwagę fakt, iż demontaż mebli personalizowanych jest zdecydowanie trudniejszy, niż w przypadku gotowych aranżacji sklepowych. Mając, nawet w odległych planach przeprowadzkę, dobrze jest przemyśleć montaż mebli spersonalizowanych.

Meble na wymiar – brać czy nie brać?

Meble robione na zamówienie są doskonałą koncepcją, jednak nie dla wszystkich. z pewnością zachwycą osoby wymagające, o stałej sytuacji mieszkaniowej, które poszukują rozwiązań uniwersalnych na lata. Ich wykonanie, wytrzymałość i  wygląd nierzadko przewyższa najlepsze, gotowe propozycje z salonu. Niestety, nie nadają się dla ludzi gustujących w częstych zmianach aranżacji, gdyż ich montaż wiąże się z zachowaniem stałości i  brakiem mobilności.  Meble na wymiar to propozycje wyjątkowe, przeznaczone dla wyjątkowych osób.

Skontaktuj się z nami
i dopasuj ofertę do swoich potrzeb